Преглед на тема
 Принтиране на темата
NJPW Wrestle Kingdom 12
calnex
NJPW Wrestle Kingdom 12
January 4, 2018
Tokyo, Japan

i.imgur.com/s9pyCnU.jpg

Dark New Japan Rumble Match
??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ???

i.imgur.com/mk3aIyB.jpg
IWGP Junior Heavyweight Tag Team Title Match
Roppongi 3K (SHO & YOH) (c) vs. Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson)

i.imgur.com/HPsBnOP.jpg
i.imgur.com/jzwcb3I.jpg
i.imgur.com/sBjxmyi.jpg
NEVER Openweight Six Man Tag Team Title Gauntlet Match
BULLET CLUB (Bad Luck Fale, Tama Tonga & Tanga Loa) (c) vs. Juice Robinson, Ryusuke Taguchi & Togi Makabe vs. CHAOS (Beretta, Tomohiro Ishii & Toru Yano) vs. War Machine (Hanson & Raymond Rowe) & Michael Elgin vs. Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka & Zack Sabre Jr.)

i.imgur.com/E5NElVw.jpg
Singles Match
Cody (w/Brandi Rhodes) vs. Kota Ibushi

i.imgur.com/qZz3bea.jpg
IWGP Tag Team Title Match
Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) (c) vs. Los Ingobernables de Japon (EVIL & SANADA)

i.imgur.com/kOkzswA.jpg
NEVER Openweight Title Hair vs. Hair Death Match
Minoru Suzuki (c) vs. Hirooki Goto

i.imgur.com/FXvvbs8.jpg
IWGP Junior Heavyweight Title Four Way Match
Marty Scurll (c) vs. Will Ospreay vs. KUSHIDA vs. Hiromu Takahashi

i.imgur.com/2pRGpIC.jpg
IWGP Intercontinental Title Match
Hiroshi Tanahashi (c) vs. Jay White

i.imgur.com/5tVgYSg.jpg
IWGP United States Title No Disqualification Match
Kenny Omega (c) vs. Chris Jericho

i.imgur.com/CqTc30P.jpg
IWGP Heavyweght Title Match
Kazuchika Okada (c) vs. Tetsuya Naito

Редактирана от calnex на 03-01-2018 21:07
[img]https://i.imgur.com/nN09y0w.gifv[/img]

WWEHD.info
Undefeated streak 6-0
Победител в „Rename 5“
Победител в „Euro 2016 Predictions“
Победител в „WWEHD Tough Enough“
Победител в „Зарадвай mr_enchev 6“
Победител в „WWEHD Дебати 2016“
Победител в „WWEHD Battle Royal Rumble Сезон 5“
Победител в „WWEHD Дебати 2017“
Сребърен медалист в „Стани Спамер 2“
Сребърен медалист в „WWEHD Orator“
Сребърен медалист в „Лауреат на Амерпс“
Сребърен медалист в „Познай Кечиста 2“
Сребърен медалист в „Кой е този кечист?“
Сребърен медалист в „RoyalRumbleHD Challenger“
Бронзов медалист в „WWEHD Дебати 2015“

WWEHD Federation
Old WWEHD World Heavyweight Champion (1 time)
Old WWEHD Hardcore Champion (1 time)

WWEHD Prediction Championship
WWEHD Champion (1 time)
WWEHD Universal Champion (2 times)
WWEHD Meltzer's Champion (3 times)

WWEHD Slammy Awards
Карък на годината 2015
Завръщане на годината 2015
Федерация на годината 2015
Потребител на годината 2016
Най-прогресиращ потребител на годината 2016
Колаборация на годината 2016
Вражда на годината 2016
Фен на годината 2017

WWEHD IMO
Потребител на годината 2017

Yulian
ROH Title Match - Cody (c) vs. Kota Ibushi
- Радвам се, че Кота Ибуши получава шанс за ROH титлата. С удоволствие ще гледам мача. Тъй като е може би второто най-важно кеч събитие през годината (след КМ, въпреки че качеството на мачовете в NJPW, както всички знаем са много по-добри) един мач за ROH титлата никога не е излишен. Най-вече, че кечистите от двете компании са много добри и няма как да се случи нещо тъпо. Винаги се получават интересни мачове.

IWGP Junior Heavyweight Tag Team Title Match - Roppongi 3K (SHO & YOH) (c) vs. Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson)
- Отборните мачове в NJPW са изпълнени с една динамика, която кара дори и хора с по-затлъстяло тегло да летят. Ако тук телата на всеки един кечист не са навсякъде, то ще е много жалко. Обаче, тъй като е Wrestle Kingdom ще ни трябва и някой по-специален момент. Надявам се да ни го дадат. Пък дори и намеса не бих отказал. Разсмиване

IWGP Junior Heavyweight Title Four-Way Match - Marty Scurll (c) vs. Will Ospreay vs. KUSHIDA vs. Hiromu Takahashi
- Ах, какъв build. Разсмиване В WWE за повече TV време правят по-малко. Само с един сегмент на тези четиримата им се получи, а на мен ми се стори, че Марти от 2-3 месеца е на едно място фейс, на друго хийл.... най-вече face. Честно казано съм изненадан. Не очакваш, че и като добричък ще е класа. Поредната смяна на носителя на този пояс ще е огромна грешка. Марти го заслужава, а и така държи две титли от две различни федерации - WCPW/Defiant Championship и JR. Heavyweight Championship-а в NJPW. Страхотен experience е за него това.

IWGP United States Title Match - Chris Jericho vs. Kenny Omega
- Дори и да не очакваме пет звездна класика, то самото име - Крис Джерико....... ах, прави мача един от най-добрите. Няма второ мнение по въпроса! Крис Джерико не е бил извън WWE от 1999 година. Едно уникално промо при неговото завръщане и на ринга със сигурност ще даде всичко от себе си, за да може публиката да не остане разочарована, а това няма как да се случи.

IWGP Intercontinental Title Match - Hiroshi Tanahashi (c) vs. Jay White
- Хммм... в началото бях много разочарован. Jay White, are you serious? YES!!! НОВИЯТ МУ ОБРАЗ КЪРТИ! Не съм го гледал много, но знам, че не беше нещо особено, а сега получава мач на Wrestle Kingdom, и то за ИК титлата! Танахаши, "THE ACE OF THE UNIVERSE", ще може отново да докаже, че опита също е важен. Ако дадат титлата на Jay White... MEH... Kota за сега се очертава правилният човек и е малко жалко, че той няма да получи този шанс. Е, поне ще се бие срещу Коуди.

IWGP Heavyweght Title Match - Kazuchika Okada (c) vs. Tetsuya Naito
- Е, тука ако не получа оргазъм, те на! "Новият" Найто е доста по-добър от "старият". Самото развитие е прекрасно. 2013-та, ако не се лъжа, пак ситуацията беше същата - победител в G1 Climax tournament-а, след това мач на Wrestle Kingdom срещу Казучка Окада и... за съжаление загуба. НО, има едно голямо "НО"! Нов образ, heel turn, по-издръжлив и силен - НОВИЯТ НАЙТО Е ТУК, ЗА ДА СПРЕ РЕЙНА НА "THE RAINMAKER" - OKADA! Доста дълго Окада беше шампион, но според мен тук идва неговият край. Сериозно... победа за Найто ще е най-добре. Ще е нещо, което все още не сме виждали. Окада вече е с най-дългия рейн в историята на IGWP Heavyweight титлата. Тази титла е толкова ценна... и не е като при WWE. NJPW направиха правилното нещо преди години - видяха, че с Найто не се получава, постоянни освирквания в стил Роман Рейнс и ето... стана един джобър, но той израстна. Ако Найто не вземе титлата ще ми стане тъпо. Тоя Окада ще вземе да заприлича на Аска, ако подържи титлата още малко...
i.imgur.com/ptqyAa1.png

calnex
Card-ът определено беше различен от това, което очаквах в началото. Почти съм сигурен, че първоначалният план е бил Tanahashi да срещне Shibata в Tokyo Dome, но за съжаление обстоятелствата не го позволяват. После си мислех, че опонентът му ще бъде Suzuki - е, изненадаха ме с Jay White. Момчето е невероятно на ринга (а щом са го избрали за тази роля, определено мачът ще бъде класика) и новият му образ е f'n, f'n awesome. Перфектно си пасва във всеки показател. Сега само за една вечер White ще постигне това, което някои не са постигали през цялата си кариера. Okada-Naito е длъжен да бъде мачът на годината и очаквам 5+ звезди във всеки случай. Tokyo Dome will be Tranquilo. Omega/Jericho ще достави от бизнес гледна точка, най-hype-вания мач за шоуто извън Япония, но чисто като кеч ще видим какво ще представят. Jericho няма да бъде ограничен от entertainment стила и може би ще надмине очакванията ми, но се притеснявам все пак, че темпото на мача ще бъде по-бавно от обикновеното за Omega. Повече щях да се радвам на Omega-Ibushi, но едва ли мачът ще разочарова. JR мачът ще бъде пълна лудница и undercard-ът е много добре. Дано Ibushi изкара добър мач от Cody и отборният със сигурност ще си бъде зрелище. Ето ги и прогнозите ми за другите мачове:

Minoru Suzuki vs. Tomohiro Ishii (потенциално един от MOTN) - NEVER Openweight
K.E.S vs. G.O.D - Heavyweight Tag Team
CHAOS vs. Bullet Club vs. Suzuki-gun vs. LIJ vs. Taguchi de Japon - NEVER Openweight Tag Team
NJPW Rumble

WWEHD.info
Undefeated streak 6-0
Победител в „Rename 5“

WWEHD Federation

WWEHD Champion (1 time)

WWEHD Slammy Awards
Карък на годината 2015
Вражда на годината 2016
Фен на годината 2017

WWEHD IMO

calnex
??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ??? vs. ???

- Мач, колкото да има нещо за липсващите кечисти в main card-а. Фаворитите като цяло са двама - Jeff Cobb и BUSHI, най-вероятно първият ще елиминира втория, за да спечели мелето. Нищо по-интересно тук. edit: сега обаче се сетих, че е напълно възможно Honma да направи завръщането си (все пак е чист вече) и като нищо да вземе победата.

- Tokyo Dome е чудесно място за този отборен сблъсък. Roppongi 3K са завърнал се от екскурзия отбор, а срещу тях излиза най-добрият junior отбор през последните години. Тук очаквам да видим страхотен мач с класическо предаване на щафетата и преминаване на YB в тежката дивизия. Има го и вариантът този момент да се отложи с няколко месеца и да се порадваме на последен run на Young Bucks в junior-а.

BULLET CLUB (Bad Luck Fale, Tama Tonga & Tanga Loa) (c) vs. CHAOS (Beretta, Tomohiro Ishii & Toru Yano) vs. Juice Robinson, Ryusuke Taguchi & Togi Makabe vs. Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka & Zack Sabre Jr.) vs. War Machine (Hanson & Raymond Rowe) & Michael Elgin

- Подобно на мелето, тук са събрани повечето кечисти, но такива, които са over, без голям мач на шоуто. Мачът има потенциал да бъде добър, но дано не вземе повече време от по-важните срещи. Интересно ще ми бъде представянето на Juice Robinson, който вероятно ще отбележи туша за своя отбор, Tomohiro Ishii, Michael Elgin, War Machine, както и ZSJ.

Singles Match

- Радвам се, че първият най-сетне загуби световната титла на ROH и така шансовете на Ibushi главоломно се вдигнаха. Искаше ми се на мястото на Cody да бъде някой като Tomohiro Ishii, Sabre или Elgin, но видях работата на двамата и пак има шанс да се получи доста добър мач, освен ако Cody не вкара B-играта си от ROH. Щом Okada направи невероятен мач с него, то и Ibushi би го направил (макар и с два пъти по-малко време на разположение). Победата тук би значила моментален title shot, което отваря много, много възможности. Да приемем, че Ibushi взема мача. Може да предизвика Naito/Okada или по-възможното Omega/Jericho. Ще чакаме до пети януари, но има доста интрига във всичко.

Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) (c) vs. Los Ingobernables de Japon (EVIL & SANADA)

- Правилно решение EVIL & SANADA най-сетне да се бият за отборните титли. Очаквам доста здрав мач, като победителите не трябва да са под въпрос. #LIJ

- Повече ми се искаше да видя Ishii тук, но каквото такова. Радвам се, че мачът няма да бъде разводнен от намесите отвън, и дано залогът не повлияе в отрицателен план. Имат потенциал да направят най-добрия си мач до момента, това просто трябва да бъде един 15-минутен корав slugfest. Не съм фен на царуването на Suzuki главно заради последните му два мача, които бяха доста overbook-нати, но тук се надявам Goto да грабне колана, колкото и да не ми се иска да гледам MiSu без легендарната му прическа.

- Не бих отказал един откачен spotfest на фона на другите мачове. Първоначално очаквах нов двубой между KUSHIDA и Hiromu, но е хубаво да има разнообразие, а и хем се дава шанс на две млади лица. На хартия изглежда ясно, че Scurll ще загуби титлата, като по мое мнение най-удачният нов шампион трябва да бъде Hiromu, но наистина всеки има шанс за победа. Очаквам невероятен мач, фаворит за един от най-добрите на вечерта.

- Ето така се издига новодошла звезда. Новият образ на Jay White е просто уникален и самият той е много добър и като кечист. Имат потенциал да се конкурират с главния мач относно това кой ще надмине другия, все пак на лице е и стабилна история с коляното на Tanahashi, която може да превърне мача в класика. Не е сигурен и завършекът, макар че аз си мисля, че ще видим нов шампион, но три поредни загуби на Tanahashi в Tokyo Dome, третата от тепърва изгряваща звезда поставят финала на мача под въпрос. Очаквам класика тук и евентуално втория най-добър мач за вечерта.

- Жалко, че Ibushi-Omega няма да стане факт още сега, но не изключвам и плюсовете на тази среща. Jericho определено е привлякъл стабилен интерес от Щатите, build-ът също беше чудесен, а и със стипулацията може да очакваме война на ринга. Притеснен съм единствено дали "Y2J" ще изкара топ формата си, но вярвам, че ще го направи. Предвиждам доста кръв и violence в мача, като не е ясен и победителят, тъй като има толкова възможни сценарии, че направо може да се напише цяла тема.

- Истинският main event. Потенциал не само за MOTN, ами и за MOTY. Историята е невероятна. Okada ще се опита да защити трона си като лице на компанията, а Naito ще направи всичко възможно, за да извоюва отмъщението си след откраднатия main event spot преди четири години. Вече направи част от това, след като ще има шанса да закрие Wrestle Kingdom, но втората стъпка да спечели мача - това, в което старият му образ не сполучи на WK8. Дали ще надмине миналогодишните класики - ще разберем, но е напълно възможно. Дебютът на новия захват на Okada също отваря интересни възможности за развитие на мача и може дори с него японецът да победи - като тук и включвам драмата относно това кой ще си тръгне с титлата на рамо. На практика Naito изглежда перфектният човек, който да прекъсне царуването на Okada, но не изключвам и шанса Ibushi да направи шока, спечелвайки я на New Beginning. Ако Okada я загуби, то е много интересно и как ще се build-не през 2018, без да се бори за колана, с когото се асоциира в момента. Предвиждам Omega-Naito III на Dominion със смяна на титлата при определени обстоятелства и ако Okada спечели G1, то се получава Omega-Okada 4 за WK13. Там обаче никой не трябва да губи и изобщо се явява въпросителна. Остава още малко и ще научим част от отговорите.

Не съм сигурен дали миналогодишният шедьовър ще бъде надминат, но card-ът изглежда перфектно, така че очаквам и шоуто да бъде перфектно, като нищо чудно да бъде и най-доброто за 2018.
Редактирана от calnex на 03-01-2018 19:22

WWEHD.info
Undefeated streak 6-0
Победител в „Rename 5“

WWEHD Federation

WWEHD Champion (1 time)

WWEHD Slammy Awards
Карък на годината 2015
Вражда на годината 2016
Фен на годината 2017

WWEHD IMO

undertakker
Така като гледам доста добър турнир се очертава.Аз лично очаквам няколко мача, и ще се опитам да хвана турнира на живо.Roppongi 3K (c) vs. Young Bucks ще бъде много добър мач, и предполагам ще се размажат от всякакви dive-ове и ще има тела навсякъде, според мен Roppongi трябва да запазят.Minoru Suzuki (c) vs. Hirooki Goto - не очаквам кои знае какво, защтото вече и двамата са на години.Първо си мислех, че Сузуки ще запази, но след като мача стана hair vs hair очаквам Goto да спечели.Marty Scurll (c) vs. Will Ospreay vs. KUSHIDA vs. Hiromu Takahashi - за жалост нещата вървят към нов шампион.Просто не ми е ясно защо завъртяха така историята да вкарат 4ри човека в един мач, вместо както каза Келнера да гледаме 1 on 1 мач.Лично на мен не ми се гледа същият мач като миналата година, но Хирому-Кушида изглежда най-удачното нещо в този случай.Мисля че Хирому ще си тръгне с титлата.Kenny Omega (c) vs. Chris Jericho - най-очакваният мач извън Япония.Надявам се Крис Джерико да се събере и да изкара един страхотен мач.Според мен не е ясно кои ще бъде победителят тук, както и не е ясно дали това ще е единственият мач на Джерико в компанията за това тук нямам фаворит.
Kazuchika Okada (c) vs. Tetsuya Naito - Лично аз до последно не очаквах да видя този мач, защото враждата между Омега и Окада вървеше към мач на WK, но ето че това стана.Изглежда ми малко банално, защото все пак Найто дропва титлата на Окада, и сега се очаква да стане обратното.Все пак се надявам да се получи много добър мач и и двамата да се раздадат на макс.Тази вечер El Ingobernable да си тръгне с титлата!
i.imgur.com/gpd77rj.jpg

Championships and accomplishments:

Championships:

WWEHD:
WWEHD Champion [1 time, current]
WWEHD Universal Champion [1 time]
WWEHD Meltzer Champion [1 time]
Second WWEHD Triple Crown Champion

Accomplishments:
Main Eventer - Class of 2017

Конкурси:
Rename [2017]
Зарадвай mr_enchev [2017]
3-то място - WWEHD Дебати [2017]
4-то място - Tough Enough [2017]

WWEHD Slammy Awards:
- Потребител на Годината [2017]
- OMG момент на годината[2017]
- LOL момент на годината [2017]
- Вражда на годината [2017]

WWEHD IMO Awards:
- №1 Най-Активен Потребител за 2017

Рекордите на WWEHD:
- Най-много титли държани по едно и също време [2]
- Най-дълъг reign с WWEHD Meltzer Championship [57 дена]

CWE:
5 Звезден мач [Chess] vs Awesomexone[Moneymaker] на 8 Март 2017
5 Звезден мач [Chess] vs RainmakerX[calnex] на 10 Март 2017

Nicknames:
"Тейкъра / Гробчо"
"Спасителят на Новите Ценни ПотрИбители "

mr_enchev
И понеже не съм гледал нищо от NJPW от WK12 нямам много за казване. Нямам идея дали ще го гледам на живо но със сигурност ще изгледам: Roppongi 3K (c) vs. Young Bucks Претенднетите ме кефят от това което съм гледал от тях на WK10 & WK11 и няколко видео клипове в Ютуб. Иска ми се победата да е при тях. IWGP Junior Heavyweight Title Four Way Match също го очаквам с нетърпение. Все пак ще е масов бой а на такава сцена знам че ще се радарът на максимум. IWGP United States Title No Disqualification Match - според мен няма човек който да не го интересува този мач. Дали са феновете на NJPW или феновете на американските федерации - за мен това е сблъсък на два кеч свата. Ако Джерико вземе тази тила сигурно няма да го проумея поне седмица! Kazuchika Okada (c) vs. Tetsuya Naito - След потвърждение от келнера и уйки - Окада ще мине рекорда на по държане на титлата (за всички рейнове) вечерта преди турнира. т.е днес) Но дали това означава, че ще загуби едва ли.
Игри и конкурси:
RENAME 3 - WINNER
WWEHD FIGHTER 2015
KING OF THE SITE 2015
WWEHD BATTLE ROYAL СЕЗОН 4
ПОБЕДИТЕЛ В СТАНИ МЕЙН-ЕВЕНТЪР 6

Награди слами:
ПОТРЕБИТЕЛ НА ГОДИНАТА ЗА 2014
АВТОР НА ТЕМА НА ГОДИНАТА 2014 - WWE КОМЕДИЯ
ПОТРЕБИТЕЛ НА ГОДИНАТА ЗА 2015
АВТОР НА ТЕМА НА ГОДИНАТА 2015
НАЙ-ПРОГРЕСИРАЩ ПОТРЕБИТЕЛ ЗА 2015
ПОСЛАНИК НА САЙТА ЗА 2015
МОМЕНТ НА ГОДИНАТА ЗА 2015 - АЗ СТАВАМ МОДЕРАТОР
КОЛАБОРАЦИЯ НА ГОДИНАТА ЗА 2015 (С HYPNOZE)
ФЕДЕРАЦИЯ НА ГОДИНАТА ЗА 2015 - WWEHD Federation
ВРАЖДА НА ГОДИНАТА ЗА 2016 (АДМИНИ С/У ПОТРЕБИТЕЛИ)
КОНКУРС НА ГОДИНАТА ЗА 2016 - WWEHD Дебати 2016
ИГРА НА ГОДИНАТА ЗА 2016 - Royal RumbleHD Challenger 2016
КОНКУРС НА ГОДИНАТА ЗА 2017 - WWEHD Дебати 2017 (с RoodeClub)

https://www.twitch.tv/mr_enchev
Yulian

- Тъй като все още съм доста незапознат с NJPW, не следа федерацията от много време, няма какво да кажа.

- Очаквам стабилен мач, изпълнен с интересни спотове и победа за Bucks-овете.

BULLET CLUB (Bad Luck Fale, Tama Tonga & Tanga Loa) (c) vs. CHAOS (Beretta, Tomohiro Ishii & Toru Yano) vs. Juice Robinson, Ryusuke Taguchi & Togi Makabe vs. Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka & Zack Sabre Jr.) vs. War Machine (Hanson & Raymond Rowe) & Michael Elgin

- Все силни кечисти. Единственото нещо, за което ме е яд, че War Machine нямат никакви шансове, защото доколкото разбрах те са подписали с WWE и... да... Така че ще заложа на... искам да заложа на BULLET-а, но сигурно CHAOS ще вземат титлите?

Singles Match

- Всичко стана доста по-интересно след смяната на шампиона на ROH. Ибуши си го чака пуш, така че... по-добре той да спечели и вече да поиска title shot... Очаквам да направи няколко уникални мача с Кени Омега, но не изключвам и вероятността да атакува Найто/Окада и да вкара всички фенове в екстаз... аз ще бъда стъписан, ако такова нещо се случи, шокът ще бъде голям, но... едва ли.

EVIL и SANADA в момента са във форма, дано им дадат титлите.

- Много непредвидим мач... това може би е най-непредвидимият мач for the night, а и по-големият проблем е и залогът. Според мен Гото ще загуби мача, има дълга коса... А, ЧАКАЙТЕ МАЛКО! Death Match? Чак сега виждам, че не само косите им са заложени. Ще бъде брутално...

- Определено най-добрият избор за шампион в момента е Такахаши. Иначе... ще се накефя на малко повечко спотове, другите мачове не изглеждат като спотфест класики... а и не знам дали е истина, просто гледох едно видео в тубата, където казват, че за пръв път ще има фатална четворка за тази титла... ако е така ще се напише история.... ако не е.... все тая, не е толкова влияещ факт.

- Абе, Кални... колкото искаш си го боготвори тоя Джей Уайт, но за мен не е правилният избор... дори Танахаши - Ибуши отново щеше да е много по-добре... онзи Уайт не мога да го приема сериозно. Нито в лицето ми изглежда като badass кечист, а такъв му е образа, нито очаквам да направи жесток мач, а ако стане добър мач предполагам Танахаши ще го изнесе.

- БЕЗ ДИСКВАЛИФИКАЦИИ! Бруталка! Нямам търпение! Джерико е перфектният опонент за Кени Омега точно в този момент. Знам, че Ибуши го заслужава много, но Джерико се води по-голямо предизвикателство, все пак е легенда, а легендите са доста сложни опоненти. Предполагам, че Джерико все още може да се представя на най-високо ниво и ще разкажат една история на ринга... тук наистина ще има надпревара за това кой е по-добрия. Чудесен build, едва ли WWE скоро ще успеят да измислят някаква подобна вражда. Личи си, че сценарият им е доста еднакъв, докато NJPW често изненадват. Този случай е чист пример.

- Окада... Найто... мачът с най-дългата и интересната вражда... MAIN EVENT-ЪТ НА WRESTLE KINGDOM! Найто най-после ще може да получи шанс за отмъщение. Сега е много по-различен от преди. Преди постоянно повтаряше как е топ звездата на NJPW и по едно време всички му се смееха, а сега наистина изглежда като такава. Важно е и да се отбележи, че Найто победи Кени Омега във финалът на G1 Climax-а, което го направи още по-силен. Сега му остана само Казуч(и)ка Окада... човекът, който официално има най-дългият рейн в историят на федерацията. Проблемът е, че WWE доста често си сменят шампионите веднага, след като те подобрят някакъв рекорд. Съгласен съм, че трябва да ги държат малко по-дълго, след като го направят, но тук просто е НУЖНО Найто да стане шампион. Ако не го направи сега, то кога? Това му е шансът! Време е! Окада знам, че трудно ще си намери място някъде без световната титла, но какво да се прави... не трябва вечно да си в МЕ-та... а и ИК-то, и ЮС-а са достатъчно добри опции за него, да има нещо, което може да издигне, докато дойде време за NJPW купата/G1 Climax и отново да се върне в МЕ и да изкара един малко по-кратък рън... абе... Naito is the Shoyaku!
i.imgur.com/ptqyAa1.png

RoodeClub
Турнирът ще е сутринта, така че щом е на аванта няма да пропусна, нищо че са японци. Единственият мач, който отчасти ме интересува е Omega - Jericho (дори не е с дръпнати), защото е сблъсък на една от големите звезди на NJPW с една от най-големите легенди на WWE....такъв слоган просто привлича много повече внимание за незапознати фенове отколкото някакви японци с 6 звезди могат да привлекат, пък да видим какво ще стане.
i.imgur.com/Y9qANwl.gif

WWEHD Championships
World Champion - 2 Times
Meltzer's Champion - 3 Times

Игри и Конкурси
Undefeated Streak 5-0
Победител в "Познай Кечиста 2"
Победител в "Royal RumbleHD Challenger 2016"
Сребърен медалист в "Rename 5"
Сребърен медалист в "WWEHD Дебати"
Сребърен медалист в "Euro 2016 Predictions"

WWEHD Slammy Awards
2015:
Федерация на годината
2016:
Модератор на годината
Вражда на годината - Админи vs потребители
Тема на годинатa - WWEHD Rewind
Колаборация на годината

undertakker
Резултати

Masahito Kakihara wins the New Japan Rumble, last eliminating Cheeseburger by pinfall with an STO. (The complete field this year was BUSHI, Chase Owens, Cheeseburger, David Finlay, Delirious, El Desperado, Gino Gambino, Henare, Hiroyoshi Tenzan, Jushin Liger, Katsuya Kitamura, Leo Tonga, Manabu Nakanishi, Masahito Kakihara, Satoshi Kojima, TAKA Michinoku, Tiger Mask IV, YOSHI-HASHI, Yoshinobu Kanemaru, Yuji Nagata, and Yujiro Takahashi)

Young Bucks (Matt & Nick Jackson) over Roppongi 3K (SHO & YOH) (c) by submission with a Sharpshooter from Nick on YOH, winning the IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship.

Bullet Club (Bad Luck Fale, Tama Tonga, & Tanga Loa) (c) vs. Chaos (Beretta, Tomohiro Ishii, & Toru Yano) vs. Michael Elgin & War Machine (Hanson & Ray Rowe) vs. Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka, & Zack Sabre, Jr.) vs. Taguchi Japan (Juice Robinson, Ryusuke Taguchi, & Togi Makabe) (NEVER Openweight 6-Man Tag Team Championship Gauntlet Match)

Suzuki-gun eliminate Michael Elgin & War Machine by submission with a triangle choke from Sabre on Rowe.

Chaos eliminate Suzuki-gun by pinfall with a schoolboy pin and a low blow from Yano on Taichi.

Chaos eliminate Taguchi Japan by pinfall with a schoolboy pin from Yano, countering a charge from Taguchi.

Chaos win, last eliminating Bullet Club by pinfall with a Dudebuster from Beretta on Tama Tonga to win the NEVER Openweight 6-Man Tag Team Championship.

Kota Ibushi over Cody Rhodes by pinfall with the Phoenix Splash.

Los Ingobernables de Japon (EVIL & SANADA) over Killer Elite Squad (Davey Boy Smith, Jr. & Lance Archer) (c) by pinfall with a moonsault from SANADA on Smith to win the IWGP Tag Team Championship.

Hirooki Goto over Minoru Suzuki (c) by pinfall with GTR, to win the NEVER Openweight Championship (Hair vs. Hair Match)

Will Ospreay over Hiromu Takahashi, KUSHIDA, and Marty Scurll (c) by pinfall with the OsCutter on Scurll to win the IWGP Junior Heavyweight Championship.

Hiroshi Tanahashi (c) over “Switchblade” Jay White by pinfall with the High Fly Flow to retain the IWGP Intercontinental Championship.

Kenny Omega (c) over Chris Jericho by pinfall with One-Winged Angel on a chair, retaining the IWGP United States Heavyweight Championship. (No Disqualification Match)

Kazuchika Okada (c) over Tetsuya Naito by pinfall with the Rainmaker, retaining the IWGP Heavyweight Championship.

i.imgur.com/gpd77rj.jpg

Championships and accomplishments:

Championships:

WWEHD:
WWEHD Champion [1 time, current]
WWEHD Universal Champion [1 time]
WWEHD Meltzer Champion [1 time]
Second WWEHD Triple Crown Champion

Accomplishments:
Main Eventer - Class of 2017

Конкурси:
Rename [2017]
Зарадвай mr_enchev [2017]
3-то място - WWEHD Дебати [2017]
4-то място - Tough Enough [2017]

WWEHD Slammy Awards:
- Потребител на Годината [2017]
- OMG момент на годината[2017]
- LOL момент на годината [2017]
- Вражда на годината [2017]

WWEHD IMO Awards:
- №1 Най-Активен Потребител за 2017

Рекордите на WWEHD:
- Най-много титли държани по едно и също време [2]
- Най-дълъг reign с WWEHD Meltzer Championship [57 дена]

CWE:
5 Звезден мач [Chess] vs Awesomexone[Moneymaker] на 8 Март 2017
5 Звезден мач [Chess] vs RainmakerX[calnex] на 10 Март 2017

Nicknames:
"Тейкъра / Гробчо"
"Спасителят на Новите Ценни ПотрИбители "

calnex
Утре ще оставя подробен коментар, сега само ще кажа, че Okada-Naito беше един от най-великите мачове, които съм гледал. Шапки долу и за двамата! Star

WWEHD.info
Undefeated streak 6-0
Победител в „Rename 5“

WWEHD Federation

WWEHD Champion (1 time)

WWEHD Slammy Awards
Карък на годината 2015
Вражда на годината 2016
Фен на годината 2017

WWEHD IMO

434
Първо Шишуки Микишуки сега и тоя Кени Омега...Тия фермери не могат ли да излизат като нормалните хора или поне да се стараят да са по-малко криндж....Друго от "Фермерска сбирка 2018" няма да коментирам, защото само кринджи омега ми хвана окото
12mag.net/wp-content/uploads/2016/12/DSC5203.jpg

WWEHD.INFO

3 TIMES WWEHD.CHAMPION
CURRENT UNIVERSAL CHAMPION

First reign-31 Days(26.01.15-25.02.15)
Second reign- 69 Days(18.06.15-25.08.15)
Third reign - 52 Days (02.07.16-22.08.16)
Fourth reign - (21.11.17-***)
Total days as Champion-152 and continues

http://CMPunk.com
calnex
Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) def. Roppongi 3K (SHO & YOH) (c)

- Какъв opener само! Невероятен отборен мач. Колкото и някои фенове да твърдят, че Young Bucks са просто едни spotfest кечисти и нищо повече, в тази среща те напълно опровергаха тези мнения. Прекрасен storytelling на ринга с постоянните атаки на YB върху гърба на SHO, който демонстрира перфектен selling през цялото време. Нещата ескалираха още повече в момента, когато Roppongi 3K контрираха с обработка върху гърба на Matt от тяхна страна. Разбираше се, имаше и някои много добри размени, в частност тогава, когато Matt и YOH бяха проснати на колене, а SHO и Nick съответно им раздаваха ритници към контузиите. Завършекът също дойде добре със седмите титли на Young Bucks и съм сигурен, че ще видим поне още един-два мача между двата отбора, в които най-сетне Roppongi 3K да триумфират. Може би един от любимите ми junior отборни мачове, поне в последната година. ****

CHAOS (Beretta, Tomohiro Ishii & Toru Yano) def. BULLET CLUB (Bad Luck Fale, Tama Tonga & Tanga Loa) (c) and Juice Robinson, Ryusuke Taguchi & Togi Makabe and Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka & Zack Sabre Jr.) and War Machine (Hanson & Raymond Rowe) & Michael Elgin

- Доста солиден мач, който определено си имаше своите моменти, особено когато Ishii беше на ринга. Чудесно е, че Berretta отбеляза туша за своя отбор, но ми се искаше да видя и подобна история покрай Robinson, предвид изграждането му през последната година. Иначе последните изглеждат интересна комбинация, но жалко, че не получиха толкова време. Все пак съм доволен от двубоя. ***

Singles Match
Kota Ibushi def. Cody (w/Brandi Rhodes)

- Мачът дори леко надмина очакванията ми. Принципно не харесвам Cody като кечист, но все пак с кечисти като Ibushi, Okada и Lethal успява да се справя на ниво и тук извади чудесна heel игра. Много добра сработка между двамата, стабилно начало, а към края наистина темпото се вдигна здраво. Cody като че ли атакуваше врата на Ibushi през по-голямата част от мача, хареса ми, че все пак макар и да изгуби, не излезе слаб от мача, повдигайки се от Last Ride Powebomb-а на Ibushi, но падайки от Phoenix Splash-а. От booking гледна точка имаше логика този мач да бъде на шоуто и съм щастлив, че момчетата доставиха и като представяне. Развълнуван съм да разбера какво предстои за всекиго от тях, тъй като има много силна история с Omega и Bullet Club. *** 3/4

Los Ingobernables de Japon (EVIL & SANADA) def. Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) (c)

- Точно това, което трябваше да бъде. Много приятен отборен мач, особено финалната серия. И четиримата работиха добре и историята на ринга беше добре застъпена с доминацията на K.E.S и най-вече атаките върху SANADA. Много правилни победители също, доста доволно. *** 1/2

Hirooki Goto def. Minoru Suzuki (c)

- Истинска класика. Не само че мачът беше най-добрият от всичките им досега, ами и надмина в пъти предварителните ми очаквания. Нямаше Suzuki-gun bullshit, нямаше глупави моменти, а уникална психология и storytelling на ринга. Suzuki отново направи Goto своята кучка, но този път беше далеч по-добре в сравнение с предишните им срещи и го смаза в началото със своята брутална офанзива. Goto sell-ваше всичко по прекрасен начин и беше длъжен да даде най-доброто от себе си, за да подчини Suzuki, а към края имаха някои изключително драматични моменти и без нуждата да изритват от finisher-и, колкото публиката да mark-не, както става обикновено в САЩ. Жалко, че явно стана традиция всяка година NEVER Openweight мачът на WK да е един от най-добрите, но и един от най-подценените за годината. Но това нямаше голямо значение за мен, защото сблъсъкът предложи изключителна емоция и strong style, като същевременно беше различен от всичко друго на шоуто. Какво да кажем за събитията след мача - просто изпипани от игла до конец - Minoru се опита да се измъкне от загубата на емблематичната си коса, но накрая се върна като bad-ass на ринга и се обръсна сам. Фантастичен мач и третият най-добър за вечерта. **** 1/2

Will Ospreay def. Marty Scurll (c) and KUSHIDA and Hiromu Takahashi

- Пореден мач, който беше по-добър, отколкото очаквах. Да, тук я нямаше тази страхотна психология от мача на Suzuki и Goto, беше яко spotfest през цялото време, но забележете - добре направен spotfest, без да става overkill на ринга или твърде flippy (все пак такива мачове се правят по-рядко). Имаше чувство на непредвидимост през целия двубой и дори новият шампион за мен беше неочакван. Което естествено не ме оставя разочарован ни най-малко, защото Ospreay заслужава този run с junior титлата, когото не е получавал досега. Сега му предстои програма с Hiromu, колкото и да не ми се иска японецът да губи отново, то трябва да го направи, преди евентуално да спечели BOSJ. Видяхме и добро heel представяне от Scurll, а към края наистина драмата беше пълна и mark-out-ът също. Може би най-добрият четворен мач, когото някога съм гледал, поздравления на всеки участник в него. **** 1/2

Hiroshi Tanahashi (c) def. Jay White

- Много хора останаха разочаровани от този мач, за себе си може би бих казал същото, но разбирам част от причините. Първо, искам да кажа, че това беше един много добър мач, който просто не успя да покрие очакванията. В началото започнаха невероятно, доста добра обработка от White върху контузеното коляно, която впоследствие беше контрирана с такава от Tanahashi, но просто и двамата показаха твърде малко като за трети главен мач в Tokyo Dome. Ако мачът беше book-нат на някое по-малко шоу, надали някой щеше да недоволства толкова, но тук нещо не им се получи сработката. След leg work-а, леко забравиха за selling, а към края просто я липсваше нужната драма. Самият Jay се чувстваше като че ли некомфортно в heel образа си, предвид това, че до момента се е бил като face, а и публиката беше умряла за съжаление, въпреки че трудно можеше да е жива с неопитен gaijin в мача (на самия AJ му бяха нужни три месеца, за да стане over, въпреки че вдигна световната титла в първия си мач). На 25 години е, ако не се лъжа, има много път пред себе си, все пак нека не забравяме, че преди шест години Okada започна по същия начин, само че с победа, и впоследствие стана най-добрият в света, така че има много време за развитие като кечист. С Omega вече би трябвало да се получат нещата, тъй като стиловете им са по-сходни, даже го виждам като шампион, тук просто нямаше как Tanahashi да загуби трети пореден мач на WK от недоказано име, но и в случая нямаше да бъде правилно решение, тъй като White не успя да се изгради достатъчно добре в срещата, за да победи толкова голямо име. Качествен кеч мач, но беше и един от най-слабите на Tanahashi в Tokyo Dome от години насам, а имаше стабилен потенциал за повече отколкото да завърши като на такъв от ниво WK undercard. *** 3/4

Kenny Omega (c) def. Chris Jericho

- Истинска война на ринга, която успя да разгърне пълния си потенциал. Хареса ми как въпреки че мачът беше в по-американизиран стил, нямаше никакви проблеми с темповете, каквито бяха може би очаквани поради годините на Jericho, но стипулацията определено изкара най-доброто от него и през всичките малко над 35 минути изглеждаше мотивиран, изигравайки перфектно heel ролята си. Страхотно изграждане от самото начало с по-агресивното brawling тръгване, което беше отлично от страна на психология след личната вражда, която двамата имаха. Продължиха много добре с някои брутални spot-ове, кръвта стабилно присъстваше в мача, а накрая просто се разбиха и емоцията беше максимална. Omega трябваше да хвърли всичко, за да победи ветерана, което послужи за невероятна история през цялото време. Доволен съм, че все още не е имало повдигане от One-Winged Angel, а единственото оцеляване е било чрез rope break, както стана и тук. Страшно много ми хареса усещането при Walls of Jericho и последвалия Liontamer; това беше феноменално. Финалният OWA беше наистина брутално изпълнен върху стола. Какво друго да кажа?! За феновете, които не са запознати с New Japan, това определено е бил най-вълнуващият мач за вечерта, а и самият аз бях в екстаз през цялото време. Първоначално съжалявах, че няма да видим Omega-Ibushi тук и сега, но след този мач и днешните събития се радвам, че нещата се развиха по този начин, защото long-term изграждането на този мегасблъсък е просто великолепно към този момент. Най-добрият мач в кариерата на "Y2J", едно от най-добрите представяния в кариерата му и може би най-великият мач на Omega след класиките с Okada и Naito. **** 3/4

Kazuchika Okada (c) def. Tetsuya Naito

- Каквото и да се каже тук, ще бъде малко, истински шедьовър, изписан на кеч ринга. Имах наистина високи очаквания от този дуел и колкото и странно да звучи, бях притеснен дали двамата ще успеят да надминат класиката преди тях, но не само че го направиха, ами и представиха най-добрия си мач до момента, който е и ранен кандидат за такъв на 2018. Новият attire на Okada ми допадна, върна ме назад във времето с чисто русата му коса, а и панталонът му не е лош. Започнаха доста предпазливо в началото, вместо веднага да тръгнат с драмата, но всичко беше перфектно изпипано, защото във всеки ход, във всяка секунда имаше storytelling. Чудесна работа върху врата на Okada от страна на Naito с цел да го отслаби за своето Destino. Всичките вратотрошачи изглеждаха брутално, а Okada bump-ваше уникално на офанзивата му. Повдигането от първия Rainmaker не беше толкова изненадващо, но даде много на Naito, тъй като само трима са го правили. Интересното беше, че шампионът не се поддаваше на мимиките и жестовете от образа му и това принуди Naito да вкара нещо по-различно и направи страхотен comeback към старата си персона с опита за Stardust Press, който обаче беше неуспешен; и именно тази ретроспекция към миналото на Naito като че ли върна лошите спомени в главата му след провала на същата сцена четири години по-рано, заедно с отказа на публиката да го приеме в main event-а. Това разклати здраво сигурността в "El Ingobernable" персоната на Naito и в крайна сметка грешката при неуспешния опит за последното Destino доведе и до края на мача. Този мач беше просто на различно ниво от всичко останало в шоуто; който не е запознат с историята на двамата, вероятно не е на моето мнение, но не само че доставиха като кеч и емоция, ами и вкараха един от най-добрия storytelling, когото съм виждал на кеч ринг. Относно победителя - замислете се малко след написаното и осъзнайте, че това вече БЕШЕ моментът на Naito. Самият той беше повече съсредоточен в това да закрие Wrestle Kingdom, вместо да вдигне за втори път титлата, към която се отнасяше с чисто неуважение по време на първото си царуване, и именно това беше още една причина за неуспеха му да свали Okada от трона. За Okada няма какво да се добави, просто NJPW го build-ват като доминиращото лице на компанията и целят да надмине всички рекорди на Tanahashi, така че не беше грешка да загуби. Беше грешка да се плюе по решението на мача, без да се помисли адекватно върху long-term booking-а на New Japan, като който и измежду Omega и Naito да детронира Okada в следващата му огромна защита, то това би било логичен край на легендарното му царуване след предишните им срещи и ще издигне до небесата новия шампион. Дали беше по-добър от трилогията на Okada-Omega? Финалната серия в мачовете на "The Rainmaker" с Kenny вероятно беше по-драматична, но не само последните десет минути правят мача, така че като цялостно изграждане може би ми хареса една идея повече от първата и втората сага от Okada-Omega, а и като история нещата бяха на невиждано ниво. Казах го и вчера, ще го кажа и сега - един от най-великите мачове, които съм гледал, и истински фаворит за мач на 2018. *****

Тазгодишното шоу беше на път да надмине това от миналата година и може би щеше да се случи, ако Tanahashi-White не беше разочаровал. Все пак едно от най-добрите шоута за всички времена, а отправяйки поглед към New Year Dash, ще ни очакват само такива и в бъдеще.

Оценка по десетобалната система: 9.8/10
Редактирана от calnex на 05-01-2018 19:34

WWEHD.info
Undefeated streak 6-0
Победител в „Rename 5“

WWEHD Federation

WWEHD Champion (1 time)

WWEHD Slammy Awards
Карък на годината 2015
Вражда на годината 2016
Фен на годината 2017

WWEHD IMO

RoodeClub
Джерико великан, дърт на костенурка, а участва в невероятен мач! Вярно, че и Омега е страхотен кечист, но ако беше само той нямаше да успеят да достигнат такава класа, имах страх, че може и да не успеят да се сработят, но се радвам, че сгреших - брутален мач с брутален финиш!
i.imgur.com/Y9qANwl.gif

WWEHD Championships
World Champion - 2 Times
Meltzer's Champion - 3 Times

Игри и Конкурси
Undefeated Streak 5-0
Победител в "Познай Кечиста 2"
Победител в "Royal RumbleHD Challenger 2016"
Сребърен медалист в "Rename 5"
Сребърен медалист в "WWEHD Дебати"
Сребърен медалист в "Euro 2016 Predictions"

WWEHD Slammy Awards
2015:
Федерация на годината
2016:
Модератор на годината
Вражда на годината - Админи vs потребители
Тема на годинатa - WWEHD Rewind
Колаборация на годината

Yulian
Цялото събитие си струваше гледането. Нека започнем от самият opener, който ДОСТАВИ. Някой може до преди малко да си е мислил, че Бъксовете са спотфест (аз например), но те селваха много добре и се справиха на отлично ниво. След това фаталната четворка за джуниър титлата ми направи страхотно впечатление, като според мен Оспри заслужава титлата. Невероятен техничар. Когато се налага да разкаже история на ринга или да селва го прави, въпреки че хората почти не го признават това. Сузуки - Гото ... ЗВЕРСКИ МАЧ! Сузуки хич не изглежда зле без коса, може би Гото наистина е бил правилният победител в този мач. Прогнозите ми за Тана - Уайт явно се сбъднаха и мачът им не беше нещо особено и не зарадваха очите ми. Кени Омега - Крис Джерико бе един красив и приятен за гледане мач, с някои по-брутални моменти. Джерико показа как се прави! Въпреки годинките си все още го може и доста добре се справя в NJPW. Очаквам силна вражда с Найто, а като говорим за Найто... мачът му с Окада според мен разочарова. Един-два момента ми харесаха, но сякаш очаквах повече. Ентрансите бяха хубави, това и това беше хубаво, но си имаше и минуси, като поддържането на едно и също темпо. Също така и този панталон на Окада не ми харесва. Старият му attire повечко му отиваше.

Оценка: 9.5/10 - Този WK беше изпълнен с добри мачове, като Кени Омега - Джерико, фаталната четворка за джуниъра, Сузуки - Гото и МЕ-то донякъде. Едва ли това WK е било по-добро от предходното, но беше на високо ниво и заради това получава висока оценка.
i.imgur.com/ptqyAa1.png

Отидете до форум